Aranżacje małej łazienki: Jak ją urządzić?

umywalka

Małe mieszkanie ma swoje zalety. W małym mieszkanku jest przytulnie, komfortowo, bezpiecznie i przyjemnie. Klimat jaki panuje w takiej przestrzeni mieszkalnej, jest bardzo przyjemny.

Nic więc dziwnego, że ludzie cenią sobie swoje małe mieszkanka, chociaż ich urządzenie do najłatwiejszych nie należy. Zwłaszcza mała łazienka może nastręczać nieco trudności. Ale jest wiele trików dekoratorskich, dzięki którym można optycznie powiększyć każdą przestrzeń, w tym także łazienkę.

Odpowiednie kolory to podstawa

Aby optycznie powiększyć małą łazienkę, przy jej remoncie warto postawić na jasne kolory. Ciemne kolory przytłaczają wnętrze, sprawiają, że wydaje się być mniejsze i ciaśniejsze. Dlatego w przypadku małej łazienki, trzeba postawić na płytki łazienki w jasnych kolorach a także na jasny kolor mebli łazienkowych i armatury. Najlepiej sprawdzą się w takim wypadku beże, biel, jasne szarości, odcienie jasnego drewna, pudrowy róż i wszelkie kolory pastelowe. Jasna kolorystyka łazienki sprawi, że pomieszczenie to będzie się wydawać większe, będzie w nim też panował przyjemny nastrój relaksu i wypoczynku.

Struktura i desenie

W przypadku małych pomieszczeń, należy unikać dużej ilości wzorów i deseni. Dlatego wybierając płytki łazienkowe do małej łazienki, trzeba postawić na płytki jednokolorowe, bez żadnych wzorów. Najlepiej jeśli będą to płytki wykończone na wysoki połysk, dzięki temu ich powierzchnia będzie odbijać światło, przez to także stworzy się wrażenie większej przestrzeni. Z pewnością do małej łazienki warto też zakupić duże lustro, albo nawet kilka luster. W lustrach odbija się powierzchnia łazienki, stwarzając wrażenie dużej powierzchni użytkowej.

Mała łazienka to nie koniec świata, łatwo można ją urządzić w taki sposób, by wydawała się większa. Trzeba jednak pamiętać też o tym, że pomieszczenie te musi być zaprojektowane w oparciu o wartości ergonomiczne, tak by można było w wygodny sposób z niego korzystać. W tym celu warto zakupić armaturę, która spełni kilka funkcji naraz. Dobrym przykładem będzie na przykład kabina prysznicowa z głębokim brodzikiem. Taka kabina zajmuje mało miejsca a pełni funkcję prysznica i wanny.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *