Domowa siłownia – stwórz ją sam

hantle 2 kilogramowe

Osoby mocno dbające o swoją formę i wygląd zewnętrzy w 2020 roku napotkały na wiele problemów.

Zamknięte kluby fitness i siłownie oraz baseny, czy nawet czasowy zakaz wizyt w lesie czy w parkach w celu uprawiania sportu sprawiły, że to właśnie nasze domu i mieszkania stały się główną przestrzenią, w której mogliśmy przeprowadzać nasze treningi.

Nic więc dziwnego, że na bazie tych doświadczeń wiele osób zainteresowała możliwość urządzenia w swoich domach prywatnych mini siłowni.

Hasło: Domowa siłownia – stwórz ją sam, choć na pierwszy rzut oka może się wydawać dużym wyzwaniem w rzeczywistości jest bardzo proste. Wystarczy jedynie odpowiednio zabrać się do tego zadania.

1. Miejsce

Na naszą siłownię będziemy potrzebować przestrzeni. Może warto uprzątnąć zapomniany garaż, strych lub też część kotłowni albo zagraconą piwnicę. Po odpowiednim przystosowaniu taka przestrzeń może okazać się idealna.

2. Budżet

Jeśli dysponujemy już właściwym miejscem warto określić swój budżet, to jaką kwotą dysponujemy zadecyduje o tym w co wyposażymy nasze miejsce ćwiczeń. Określenie budżetu na początkowym etapie pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek.

3. Remont/ dostosowanie miejsca

Nawet jeżeli nie chcemy angażować się w duże remonty i przeróbki konieczne będzie choćby delikatne dostosowanie przestrzeni. Należy skupić się przede wszystkim na podłodze ponieważ śliska i niezapewniająca stabilności podłoga może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji i urazów. Przydać może się także lustro na ścianie. Warto zwrócić również uwagę na kwestię wentylacji pomieszczenia, aby ćwiczenia w nim były komfortowe.

4. Zakupy

Jeśli zadbaliśmy już o odpowiednie przygotowanie przestrzeni możemy zabrać się za zakupy czyli kompletowanie sprzętu do naszej siłowni. Dobierzmy go w oparciu o wiedzę, na czym najchętniej ćwiczymy, tak aby uniknąć zakupów sprzętu, którego nie będziemy używać.

5. Testy i poprawki

Siłownia gotowa, co oznacza że to czas na pierwsze treningi podczas których dokonamy swoistych testów, zarówno sprzętów jak i funkcjonalności aranżacji pomieszczenia. Jeśli coś nie będzie zdawać egzaminu, nie bójmy się dokonywać potrzebnych poprawek. Wszystko w trosce o komfort i bezpieczeństwo treningów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *