15 rad, jak optycznie powiększyć małe wnętrze?

salon

Obecnie każdy z nas marzy o posiadaniu własnego mieszkania, niestety ze względów finansowych nie zawsze możemy pozwolić sobie na zakup przestronnych nieruchomości i wybieramy te o mniejszej przestrzeni użytkowej.

Decydując się na zakup małego mieszkania musimy wykorzystać różnego typu sposoby, aby optycznie powiększyć poszczególne pomieszczenia i sprawić, aby były one bardziej funkcjonalne. Przedstawimy Ci 15 pomysłów na to, aby powiększyć optycznie twoje mieszkanie.

1. Pamiętaj o wyborze odpowiednich kolorów. W przypadku niewielkich pomieszczeń powinniśmy wybierać kolory jasne zarówno jeśli chodzi o barwę ścian, jak i podłóg. Jasne kolory takie jak biel, beż lub szarość sprawią, że mieszkanie wyglądać będzie na lżejsze, a co za tym idzie powiększy się optycznie. Fani barwnych aranżacji w mieszkaniach mogą zdecydować się na wykorzystanie intensywnych kolorów na jednej ze ścian, aby w ten sposób nie przytłoczyć wnętrza.

2. Unikaj górnego oświetlenia. Duże lampy nadają wnętrzu określonego stylu w zależności od wybranego przez nas klosza, jednak sprawdzają się one w dużych pomieszczeniach. Użycie górnego oświetlenia w małych pokojach sprawi, że będą wyglądały one na niższe.

3. Wykorzystaj lustra. Już od dawna wiem, że lustra pozwalają nam na optyczne powiększenie naszej przestrzeni. Jest to trik wykorzystywany przez wielu projektantów, dlatego na pewno sprawdzi się też w twoim domu.

4.Wybieraj wielofunkcyjne meble. Dzięki nim będziesz mógł znacznie zaoszczędzić miejsce, między innymi dzięki stworzeniu ukrytych miejsc do przechowywania.

5. Lekkie meble – to strzał w dziesiątkę. W małych pomieszczeniach powinniśmy stawiać na meble w stylu skandynawskim. Stwarzają one wrażenie lekkości, dzięki czemu nasz pokój wydaje się większy. Ciemne, ciężkie meble znacznie zmniejszą pokój przytłaczając całą przestrzeń.

6. Postaw na minimalizm. Szczególnie w małych pokojach ważne jest tworzenie sobie dodatkowej przestrzeni. Kupując kolejny wazon lub poduszkę, sprawisz że pomieszczenie będzie zagracone. Czy chciałeś uzyskać taki efekt? Jesteśmy pewni, że nie.

7. Wybierz jeden przewodni kolor. W małych pomieszczeniach nie powinniśmy mieszać barw. Warto zdecydować się na jeden główny odcień, który będzie dominował w mieszkaniu w postaci różnego typu dodatków. To doda prostoty całemu wnętrzu.

8. Wybieraj meble na nóżkach. Dzięki nim pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie wyższego.

9. Unikaj firanek i zasłon. Wystarczy, że na chwilę zdejmiesz te ozdoby z twojego okna i zobaczysz znaczącą różnicę.

10. Wykorzystaj zabiegi powiększające pomieszczenie. Umieszczenie na ścianach pionowych lub poziomych detali pozwoli Ci znacznie zmienić kształt pomieszczenia, który postrzegać będą twoi gości.

11. Zastąp jeden duży dywan kilkoma małymi. W ten sposób stworzysz w pomieszczeniu poszczególne strefy, które powiększą optycznie pokój.

12. Wykorzystaj tapety. Specjalnie dla Ciebie oraz innych właścicieli producenci stworzyli tapety, które powiększają wnętrza. Pojawia się wiele wzorów, które na pewno sprawdzą się w twoim pokoju

13. Postaw na obrazy. Wykorzystanie plakatów oraz obrazów na twoich ścianach, może znacznie zamaskować małą powierzchnię.

14.Odwrotna paleta barw. Rzadziej spotykany zabieg, jednak dający świetny efekt. Malując ściany na biało, wybierz ciemne drzwi oraz listwy – powiększy to optycznie twoją przestrzeń.

15. Rozstaw mebli. Projektując swoje wnętrze pamiętaj o tym, aby nie ustawiać mebli w jednym rzędzie. Te, które mają większe gabaryty powinny być w odpowiedni sposób rozstawione, tak aby nie tłumić przestrzeni.

Jest to tylko kilka rad, które możesz wykorzystać w swoim domu. Pamiętaj o tym, że dzięki odpowiednim działaniom możesz naprawdę powiększyć niewielkie pomieszczenia w mieszkaniu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *