Jak udekorować wymarzony pokój gier i zabaw?

pokój gier

Pokój gier to dla wielu osób luksus, na który nie mogą sobie pozwolić. Dysponując jednak takim pomieszczeniem, warto pomyśleć, jak go udekorować, by uzyskać niesamowity efekt zagłębienia się w świat fantasy. Proponujemy trzy rozwiązania podejrzane w kawiarniach, gdzie można zagrać w gry planszowe.

1. Kolory na ścianie

Miejsce przeznaczone do gier powinno być dość jasne i kolorowe. Tylko niektóre gry mają mroczny klimat, do którego pasowałyby ciemniejsze okoliczności. Kolory na ścianie to przede wszystkim sposób pomalowania pomieszczenia.

Bardzo dobrze wyglądać będą jaskrawe barwy, nie na całej powierzchni, ale na wybranych płaszczyznach. Również tapeta może stanowić świetną dekorację. Bardzo modne stały się farby magnetyczne oraz farby, po których można pisać kredą. Nakładając na siebie te dwa typy farby i pokrywając je dowolnym kolorem, można uzyskać niezwykły efekt i element wystroju stanowiący tablicę do zapisywania bieżących wyników czy przywieszania najważniejszych zasad gry.

Kolor na ścianie to również naklejki i kalkomania do ozdobienia ścian. Mogą to być fantastyczni bohaterowie z ulubionych gier lub kolorowe litery układające się w posiadane tytuły.

2. Oświetlenie

Oryginalne oświetlenie również jest elementem dekoracyjnym. Spoglądając na oferty lamp, można wybrać coś niezwykłego do każdego pomieszczenia. Często w pokojach gier i zabaw wykorzystuje się kolorowe abażury. Mogą być to lampy stojące, wiszące, a także te umieszczone na stole. Co do lam sufitowych, najlepiej jedną z nich umieścić na środku, nad stołem do rozgrywek. W zależności od stylu, w jakim projektujemy to pomieszczenie, decydujemy się również na dekoracyjną lampę. Z pewnością zostanie ona dostrzeżona i doceniona przez graczy.

3. Kolorowe pudełka

Większość gier zapakowana jest w oryginalne pudełka. Drobniejsze rzeczy, jak kostki do gier, karty i inne tego typu przedmioty często ich nie mają. W celu uporządkowania pomieszczenia, a przy okazji ozdobienia go, można kupić kolorowe pudełka do przechowywania różnej wielkości. Zależnie od miejsca, jakim się dysponuje, ustawiamy je jedno na drugim lub w rzędzie od największego do najmniejszego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *