Jak urządzić dom według Feng Shui? 9 prostych wskazówek

spanie

Feng shui nie polega na przekształcaniu struktury domu, ale na tym, aby nasze domy ewoluowały razem z nami. Choć prawie niezauważalne, te drobne zmiany mogą mieć duży wpływ na nasze codzienne życie. Oto 9 wskazówek odnośnie feng shui. Liczba 9 to pomyślna liczba w feng shui.

1. Cześć z nas ma telewizory w swojej sypialni. Jeśli masz problemy ze spaniem, a nawet jeśli nie, to dobrze jest przykryć telewizor, gdy nie jest używany. Aktywna energia telewizora, jak również jego aspekt elektroniczny mogą zakłócać rodzaj uspokajającej, cichej energii bardziej sprzyjającej spaniu. Znajdź piękną tkaninę i po prostu rzuć ją na telewizor.

2. Bałagan jest czymś więcej niż tylko wizualnym niezadowoleniem. To energiczna kotwica, która przeszkadza w rozwijaniu najlepszych rzeczy w naszym życiu. Nadmierny bałagan powstrzymuje nas przed jasnością myśli i może obciążać nas emocjonalnie. W feng shui mniej chodzi o to, aby mieć idealnie urządzony dom, a więcej o stworzenie szczęśliwego i zdrowego środowiska.

3. Zlokalizuj swoje łóżko w pozycji umożliwiającej oglądanie drzwi. To daje ci kontrolę nad przestrzenią, pozwalając widzieć to, co dzieje się w życiu. Daje to również większe bezpieczeństwo, ponieważ łatwo można zobaczyć, kto wchodzi do twojej sypialni.

4. Używaj nietoksycznych środków czyszczących, gdy tylko jest to możliwe. Jednym z naszych ulubionych jest prosty roztwór białego octu, wody i kilku kropli olejku eterycznego.

5. Zachęcaj do naturalnej wentylacji i światła słonecznego w salonie z wysokimi sufitami i dużymi oknami. W salonie należy trzymać zasłony otwarte. Jest to również sposób na zapewnienie malowniczych widoków wewnątrz i zwiększenie bezpieczeństwa w domu.

6. Pięć elementów – ziemia, drewno, ogień, woda i metal – może być obecnych w Twoim domu fizycznie lub symbolicznie. Na przykład, możesz przynieść element ognia o ciepłych odcieniach, jak czerwienie i pomarańcze, lub możesz mieć prawdziwy ogień z kominkiem lub płonącą świecą.

7. Zawsze zwracaj uwagę na jakość energii w swoim domu. Postaraj się być uważnym, jeśli chodzi o Twój dom i jego energię. Zwróć uwagę na to, jak czujesz. W Feng Shui jest coś, co nazywa się “Trójca”, czyli sypialnia, łazienka i kuchnia. Trójca” jest związana z twoim zdrowiem, więc uważaj na te pomieszczenia i zobacz jak mogą one wpływać na ciebie. Te pokoje powinny być w szczególności zoptymalizowane pod kątem pozytywnych skojarzeń.

8. Toalety są koniecznością – jednak w Feng Shui reprezentują one drenaż energii i mogą być dosłownie drenażem zdrowia lub bogactwa. Drzwi łazienki miej zamknięte i utrzymuj deskę toaletową zamkniętą.

9. Nie trzeba mieć głębokiego zrozumienia zasad feng shui, aby zacząć stosować feng shui w swoim domu. Wystarczy, że powiesz, że wierzysz w uniwersalną energię przepływającą przez wszystko, a następnie zastosujesz feng shui w swoim domu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *