Jak urządzić dom według Feng Shui

łózko w sypialni

Starożytne chińskie prawa przestrzenne feng shui stały się ważnym nurtem, a wśród jego entuzjastów znaleźli się Gwyneth Paltrow i Marie Kondo. Przedstawiamy 10 praktycznych wskazówek odnośnie feng shui w naszych domach.

1. Wiele osób martwi się o łazienkę, jeśli chodzi o Feng Shui. Chodzi o to, że w tym miejscu woda wychodzi z domu. Ponieważ woda jest związana z bogactwem, nie chcemy, aby nasze pieniądze odchodziły od nas. Zalecane jest, abyś trzymał pokrywę deski klozetowej na zamkniętą i zamykał drzwi do łazienki, aby zmniejszyć ten efekt.

2. Nasze domy stają się bardziej ekspansywne, żywe i energiczne, gdy wpuszczamy więcej światła. Czyste okna budzą nas metaforycznie, aby widzieć otaczający nas świat z największą ilością kolorów, wyrazistością i precyzją.

3. Dodaj więcej swoich ulubionych kolorów, aby aktywować energię z nimi związaną. Kolory odgrywają bardzo ważną rolę w feng shui. Dodaj je poprzez sztukę ścienną, przedmioty dekoracyjne lub farby. Oto ogólna lista tego, co każdy kolor aktywuje:

  • Biały: oczyszczanie i czystość
  • Czarny: moc, szczególnie w połączeniu z czerwonym
  • Czerwony: szczęście i bogactwo
  • Pomarańcza: szczęście i zabawa
  • Żółty: stymulacja psychiczna, moc
  • Niebieski: spokój, komunikacja, wirtualność
  • Zielony: spokój, równowaga, uzdrowienie
  • Fioletowy: bogactwo, wysoka duchowość
  • Brązowy: pielęgnacja

4. Wiele razy ludzie są przyciągani do elementów, których albo potrzebują bardziej, albo które są wielką przyczyną braku równowagi w ich życiu. Na przykład, ludzie mający problemy z agresją powinny pamiętać o tym, że nie mają zbyt wielu elementów ognia w swoim wystroju. Rodzaje osobowości, które nie mają motywacji, powinny wpleść więcej elementów ognia w swoich domach, aby dać im zastrzyk energii.

5. Przepływ powietrza jest ważny w feng shui, ale powietrze musi być czyste. Rośliny filtrują powietrze, tworząc zdrowsze, czystsze środowisko. Rośliny przyciągają również żywą energię chi dzięki swojej sile życiowej. Tak długo jak rośliny są zdrowe, przyciągasz dobrą energię.

6. Jednym ze sposobów, w jaki możesz być bardziej świadomy swojej energii jest sprawdzenie przepływu energii w Twoim domu. Aby to zrobić, należy być świadomym tego, co może tworzyć złą energię. Mówi się, że długie proste linie w twoim domu mogą powodować szybszy i mocniejszy przepływ energii, co nie jest dobre. Zwracanie uwagi na przepływ energii może być naprawdę korzystne.

7. Kiedy wpatrujesz się w szafę z ubraniami, które już na ciebie nie pasują – wszystko to wpływa na ciebie. Z czasem te przeszkody mogą się kumulować i stwarzać nam problemy.

8. Ze względu na wydajność, nigdy nie jest praktycznym posiadanie dwóch stanowisk pracy usytuowanych tyłem do siebie. Dlatego wielu ekspertów proponuje trójkątny układ pomiędzy lodówką, kuchenką i zlewem.

9. Meble w salonie powinny być umieszczone w zachodniej i południowej części pokoju, aby uzyskać światło słoneczne w ciągu dnia.

10. Sypialnie są schronieniem dla prywatności, spokoju, ochrony i intymności, więc wybierz swoją główną sypialnię z dala od hałaśliwej ulicy. Kolory w sypialni są najlepsze w kojących, jasnych i spokojnych odcieniach.

11. Chi wchodzi przez frontowe drzwi (uważane za usta), więc upewnij się, że są dobrze oświetlone, łatwo dostępne, wolne od przeszkód i czyste, aby energia mogła płynąć prosto do Twojego domu i życia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *