Jak urządzić pokój dla gości?

pokój gościnny

Inne wymagania mają goście hotelowi, a inne rodzina przyjeżdżająca z daleka. Jednak dobrze urządzony pokój ma pewne cechy uniwersalne, niezależne od rodzaju gości. Pokój dla gości powinien mieć dobrą lokalizację w domu bądź w mieszkaniu.

Nie powinien znajdować się blisko kuchni, aby zapachy potraw nie docierały do jego mieszkańców. Na pokój gościnny najlepiej zaaranżować pomieszczenie spokojne, gdzie nie będzie słychać także hałasów za zamkniętymi drzwiami. Dobrze jeśli w pomieszczeniu mamy dostęp do okna, co zapewni zarówno prawidłową wentylację jak i dostęp do światła naturalnego.

Oprócz lokalizacji niezwykle ważne jest urządzenie pokoju dla gości. Przede wszystkim powinien być przestronny, czysty i nie zabałaganiony. W aspekcie wyposażenia najważniejsze jest łóżko odpowiedniej wielkości i z wygodnym materacem. Mebel do spania może być składany, co w przypadku małych pomieszczeń pozwoli zaoszczędzić miejsce.

W pokoju gościnnym istotne są również szafki, gdzie goście po rozpakowaniu mogliby przechowywać swoje rzeczy. Szafki i szafy powinny być dostosowane do wielkości pokoju, aby nie było w nim za ciasno. Ważna jest też kolorystyka mebli, aby pasowały do koloru ścian.

Obecnie w nowoczesnych domach dominują barwy ciepłe, czyli odcienie czerwieni, beżu i żółtego. Kolorystyka ścian jak i mebli ma wywoływać pozytywne emocje u gości. Meble znajdujące się w pokoju powinny być jak najbardziej praktyczne.

Ważne są również dodatki w postaci sprzętu elektronicznego, gadżetów i dekoracji. Dobrze urządzony pokój dla gości zawiera również podstawowy sprzęt RTV, jak na przykład telewizor. Przydatna może być także lampka nocna na przykład do czytania. Kolejnymi ważnymi akcesoriami mogą być lustro i małe biurko z krzesłem. Jeśli mamy wystarczająco miejsca możemy dodać także wygodną i nowoczesną pufę do siedzenia.

Nasi goście na pewno lepiej się poczują w pokoju gościnnym, w którym będą dobrane gustowne dekoracje. Malowniczy obraz natury na ścianie na pewno doda uroku każdemu pomieszczeniu. Dodatkowo można także umieścić w wazonach świeże kwiaty oraz porozstawiać świece zapachowe.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *