Jaki wybrać materac rehabilitacyjny do spania?

łózko

Dla każdego z nas ogromne znaczenie ma komfort snu. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak ogromną rolę odgrywa on w naszym samopoczuciu. Warto zwrócić uwagę na to, że właśnie materac, na którym śpimy może mieć bardzo duży wpływ na nasze problemy zdrowotne takie jak ból kręgosłupa lub bóle mięśniowe. Zachęcamy zatem wszystkie osoby, które borykają się z podobnym problemem nad przemyśleniem zakupu specjalnego materaca rehabilitacyjnego.

Czym są materace rehabilitacyjne? Są to specjalne produkty skierowane dla klientów skarżących się na bóle układu kostno-stawowego, pacjentów po urazach, osób przewlekle chorych – leżących, a także dla wszystkich, którzy chcą zapewnić sobie wyższy komfort snu.

Polecane są one przez ortopedów oraz fizjoterapeutów i pomagają nam zachować dobry stan naszego samopoczucia.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup tego produktu powinieneś dokładnie zastanowić się, który model wybrać, ponieważ na rynku dostępna jest naprawdę szeroka ich oferta. Największe znaczenie w wyborze idealnego materaca rehabilitacyjnego ma rodzaj tworzywa, z którego został on wykonany.

Dla osób z problemami zdrowotnymi najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w materace piankowe, które lepiej przystosowują się do naszego ciała, nadając w ten sposób większy komfort naszemu wypoczynkowi. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje materaców piankowych – termoelastyczne oraz lateksowe.

Materac termoelastyczny jest produktem, który ugina się pod wpływem ucisku naszego ciała, ale również mięknie w trakcie jego używania – dzięki temu dopasowuje się do naszego organizmu i zapewnia nam idealne podparcie w trakcie wypoczynku. Jest to rodzaj materaca, który sprawdzi się szczególnie dla osób przewlekle chorych, które narażone są na wystąpienie odleżyn.
Materac lateksowy jest jednym z najlepszych produktów dostępnych na rynku, jednak wiąże się on również z wysoką ceną.

Tworzony jest z naturalnych oraz syntetycznych surowców, a jego zaletą jest bardzo dobra punktowa elastyczność, dzięki której jeszcze bardziej dopasowuje się on do kształtu naszego ciała. Zapewnia on ogromną wygodę w trakcie snu, a do tego posiada właściwości antyalergiczne. Wysoka cena świadczy nie tylko o jego idealnej funkcji, ale również o wysokiej trwałości.

Warto zastanowić się również nad poziomem twardości materaca, który wybierzemy. W tym przypadku wszystko zależy od naszych własnych preferencji. Mówi się o tym, że dla osób z problemami bólowymi w obrębie kręgosłupa najlepiej sprawdzi się materac średnio-twardy, jednak podejmować decyzję warto na podstawie twardości posiadanego materaca. W zależności od naszej opinii na jego temat powinniśmy wybrać propozycję twardszą lub bardziej miękką.

Przedstawiliśmy państwu najbardziej popularne materace rehabilitacyjne, te które posiadają najlepszą opinię wśród klientów. Na rynku dostępnych jest wiele innych modeli, które dodatkowo posiadają inne funkcje takie jak współpraca ze stelażem, dlatego w trakcie wyboru należy kierować się również swoimi preferencjami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *