15 najlepszych polskich architektów wnętrz

wnętrza

Architekt wnętrz lub inaczej projektant wnętrz to osoba, która zajmuje się wyposażeniem i wystrojem pomieszczeń domu lub mieszkania. Tego zawodu uczą zarówno akademie sztuk pięknych jak i politechniki. W Polsce jest do dość popularny zawód, gdzie przebicie do największych zarobków mają najlepsi w branży. Bazując na danych dostępnych w Internecie można stworzyć subiektywną listę najlepszych polskich architektów wnętrz.

1. Martyna Kupczyk – jest jednym z najlepszych polskich architektów wnętrz, pełni funkcję architekta w programie Nasz Nowy Dom. W flagowym programie Polsatu potrafi zmienić nawet totalną ruinę w nowoczesne mieszkanie. Martyna dobiera funkcjonalne wyposażenie pomieszczeń, zawsze dopasowane do sytuacji danej rodziny. Tak samo fantastycznie łączy dekoracje i dodatki. Poza programem prowadzi też swoje własne biuro architektoniczne Emka w Piotrkowie Trybunalskim.

2. Maciej Pertkiewicz – kolejnym mistrz w swoim fachu jest. Maciej także jest architektem wnętrz w programie telewizji Polsat o tytule Nasz Nowy Dom. Ceniony jest za poczucie humoru, a przede wszystkim za profesjonalizm w swojej branży.

3. Damian Widowski – jest znany projektantem z social mediów, zwłaszcza z Instagrama. Architekt ten zajmuje się zarówno stylem nowoczesnym jak i klasycznym.

4. Marta Meresińska – jest przedstawicielką nowoczesnego pokolenia.

5. Krystyna Mikołajska – obszar działania to głównie Kraków. Początki działalności przypadają już na lata 90.

6. Robert Majkut – także prowadzi działalności od początku lat dziewięćdziesiątych. Architekt ten realizuje projekty na całym świecie.

7. Joanna Kulczyńska-Dołowy – pani architekt kontynuuje rodzinną tradycję

8. Anna Koszela – jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Pracownie projektową prowadzi już od 2003 roku.

9. Anna Matuszewska – projektant wnętrz z wieloletnią już działalnością. Pracuje na terenie całego kraju.

10. Maciej Skupiński – prowadzi studio wnętrz MOOOS, w którym przodują futurystyczne projekty.

11. Hanna Kłyk – jej pracownia projektowa zajmuje się projektowaniem wnętrz mieszkań i domów od pokoi dziecięcych po jadalnie i kuchnie.

12. Karolina Strzelczyk – pracuje w firmie we Wrocławiu. Stawia na zarówno style nowoczesne jak i klasyczne.

13. Justyna Hapeta – prowadzi studio Malina, które zajmuje się aranżacją domów i apartamentów.

14. Milena Kwapińska – łączy ze sobą style nowoczesny i klasyczny

15. Katarzyna Kosieradzka – zajmuje się zarówno projektowaniem wnętrz jak i mebli


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *